Bledule

Bledule 

Bledule, jeden z nejkrásnějších poslů jara. Nádherné tak, jak je stvořila sama příroda. Jejich sněhobílé zvonkovité koruny, jež na okrajích půvabně zdobí žlutozelené skvrny, vykreslují obrazy, nad kterými by žasl sám Vincent van Gogh. Spatřit bledule ve volné přírodě je však bohužel čím dál vzácnější. Vinou neuvážených melioračních opatření a intenzivní zemědělské činnosti bledule ztrácí své přirozené útočiště – trvale vlhké půdy lužních lesů. I proto jsou dnes kriticky ohroženým druhem, a pokud se situace rapidně nezlepší, úchvatné pohledy na údolí plné bledulí dost možná zůstanou jen v našich vzpomínkách.

Zakoupením cibulek bledulí si však můžete tuto nádhernou okrasnou rostlinu pěstovat na vlastní zahrádce. Cibule bledulí se vysazují na podzim do propustné, kypré a vlhké půdy. Ideálně na okraje křovin, pod listnaté stromy nebo do jakékoliv jiné zastíněné plochy. Doslova nezbytná je pro ně vlhká, ideálně podmáčená půda. Snášejí dokonce i trvalé zamokření. Cibulky vysazujeme do hloubky asi 10 cm. Na zimu přikryjte cibulky listím nebo chvojím, které však na jaře zavčasu odstraňte, aby rostlina měla dostatek světla.

Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu
  • Bledule letní - Leucojum aestivum - cibuloviny - 2 ks
    40 Kč s DPH Není skladem
    Bledule letní je rostlina kvetoucí od dubna do května čistě bílými kvítky. Na jednom stonku je více květů. Obvykle se s ní potkáte v lužních lesích a na březích potoků, v parcích a samozřejmě i na zahradách. Celková výška rostliny je přibližně 20 - 40 cm. Velikost cibulek: 8/10
Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu

Menu