Vavřín - bobkový list

Vavřín - bobkový list 

Mezi nejznámější bylinky patří bezpochyby také vavřín vznešený, známý spíše pod méně okázalým názvem bobkový list.

Ve starověkém světě byl vavřínový věnec symbolem vítězství, moci, bohatství, úspěchu a slávy. Dnes se jeho listy díky svému typickému aromatu využívají hlavně na dochucování jídel, zejména polévek a omáček.

Vavřín se však neuplatní pouze v kuchyni: vyniká také léčivými účinky, jako jsou například podpora trávení a snižování hladiny cukru v krvi. Kromě toho působí i antisepticky, antioxidačně a protirevmaticky.

Pokud chcete tuto bylinku pěstovat, pořiďte si pěstební nádobu, protože v zimě by vavřín venku mohl vymrznout. Od jara do podzimu je vhodné umístit ho na stanoviště, kde bude mít dostatek slunečního světla. V zimě jej přemístěte do světlé místnosti, v níž je teplota v rozmezí od 3 do 18 °C.

Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu
  • Vavřín vznešený - Laurus nobilis - semena - 5 ks
    49 Kč s DPH Není skladem
    Vavřín vznešený, známý také jako bobkový list, je rostlina známá již z antického období, v němž byla považována za symbol vznešenosti. Rostlina se vyznačuje malými, krásně vonícími kvítky a plody tmavě fialové až černé barvy. Listy rostliny se využívají k dochucování pokrmů. Kromě své typické chuti má tato bylinka také léčivé účinky - podporuje trávení,...
Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu

Menu