Andělika

Andělika 

Původním místem výskytu anděliky lékařské je kromě Evropy také severní Asie. Tahle dvouletá rostlina dosahuje výšky až 2 m, vysévá se brzy na jaře nebo na podzim a kvete od července do srpna. První rok pěstování se objeví listová růžice, rok poté zas vykvetou zelenobílé kvítky. Rostlina odumírá poté, co se samovolně vysemení.

Andělika poslouží při léčení i v kuchyni. Mladé listy a stonky se používají při přípravě pokrmů, semena slouží jako koření. Kořenů anděliky byste se neměli dotýkat bez ochranných rukavic, protože pryskyřice, která se v nich nachází, může způsobit silnou alergickou reakci. Bylinka má spoustu léčivých účinků. Mezi ně patří tlumení nadýmání, příznivé působení na trávící systém a nervovou soustavu, snižování zahlenění dýchacích cest a zpevnění cév. Pomáhá navozovat pozitivní náladu a může posloužit také jako antirevmatikum.

Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu
  • Andělika lékařská - Archangelica officinalis - semena - 70 ks
    23 Kč s DPH Skladem
    Andělika lékařská je dvouletá rostlina, která dorůstá do výšky až 2 m. Má velké listy a okolíky s drobnými zelenobílými kvítky. Kvete od července do srpna. Původním místem výskytu je Evropa a severní Asie. U nás ji lze vidět zejména ve vyšších polohách na okrajích lesů. Z rostliny se využívají mladé listy a stonky, které se mohou použít při přípravě...
Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu

Menu