Guave

Guave 

Semena guave

Guave, nebo také česky kvajáva, je oblíbeným ovocem pocházejícím z Jižní nebo Střední Ameriky (v závislosti na odrůdě). Na první pohled může připomínat hrušku, jablko či citron. Chutná podobně jako hrušky nebo fíky. Guave je charakteristická vysokým obsahem vitamínu C – obsahuje až pětkrát více vitamínu C, než citrony nebo pomeranče. Dále je bohatá na provitamín A, vitamín B a vápník. Působí jako skvělý antioxidant, napomáhá snižování krevního tlaku a hladiny cholesterolu v těle. Bývá označována i jako lék proti rakovině.

Guave lze dobře pěstovat i ze semen. V naší nabídce naleznete známou odrůdu Psidium guajava, česky nazývanou kvajáva hrušková, nebo exotickou Eugenia stipitata, jejímž domovem je tropická Brazílie. Guave se v našich podmínkách pěstuje jako pokojová rostlina, která potřebuje hodně světla a pravidelnou zálivku. Je možné guave během léta nechat venku, ale pozor na případné mrazíky, rostlina není mrazuvzdorná a jen krátkodobě snese nejnižší teplotu okolo 0°C. V zimě je vhodné nechat guave na chladnějším místě v teplotním rozmezí od 12 do 18°C.

Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu
  • 44 Kč s DPH Skladem
    Je to keř pocházející z tropické Ameriky, kde dorůstá až několika metrů. U nás se tato rostlina pěstuje jako pokojovka s bílými květy, ze kterých se vytváří bobule vejcovitého tvaru. Plody tohoto keře chutnají jako směs hrušek a fíků. Tyto plody jsou bohaté na vitamíny C a B, provitamín A. Mají mnoho kladných účinků na lidský organismus, fungují jako...
Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu

Menu