Granátovník

Granátovník  

Semena granátovníku

Marhaník granátový, mnohdy také granátovník obecný, latinsky Punica granatum, je okrasná rostlina s největší pravděpodobností s původem ze Střední Asie. Dnes má domov v subtropických oblastech, zejména pak ve Středomoří. Jedná se o keřík nebo stromek dorůstající maximálně pár metrů výšky. Pro své zajímavé listy a nádherné červené květy je oblíbenou dekorativní rostlinou. Pokud budete úspěšní, můžete se dočkat také velmi sladké odměny v podobě plodů. Ty se však nekonzumují jako klasická jablka, je nutné z nich pouze vymačkat sladkou šťávu.

Granátovník je možné pěstovat také v našich podmínkách. Přes léto jej nechávejte venku, na podzim pak schovejte do chladnější a temnější místnosti, např. do sklepa a omezte zálivku. Jelikož rostlině opadají listy, nepotřebuje žádné světlo. Pokud možnost uložení rostliny do sklepa nemáte, nechte granátovník přezimovat ve svém teplém a světlém pokoji, v takovém případě mu však listy neopadají a poroste dál. Je proto nutné jej nadále zalévat.

Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu
  • Granátové jablko - Punica Granatum - semena - 5 ks
    61 Kč s DPH Skladem
    Granátové jablko se v našich podmínkách pěstuje nejčastěji jako pokojová rostlina, i když je možné jej od jara do podzimu pěstovat na balkóně. Vytváří červené květy a následně přibližně 9 cm velké kulovité plody, které připomínají jablko. Plody jsou plné prospěšných látek, vitamínů, minerálů, aminokyselin apod. V tradiční medicíně se využívá k podpoře...
Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu

Menu