Kiwano

Kiwano 

Semena kiwana

Kiwano se někdy trefně nazývá jako „africká rohatá okurka“. Jedná se o rychle rostoucí liánu blízce příbuznou vodnímu melounu, původně se vyskytující v Africe. Ve 20. století však byla domestikována na Novém Zélandě a dnes se pěstuje také v Austrálii, Chile nebo Kalifornii. Jedná se o rostlinu vyžadující hodně tepla i světla, daří se jí zejména v subtropických oblastech. V klimatických podmínkách České republiky je proto vhodnější ji pěstovat ve skleníku nebo fóliovníku. Kiwano, jakožto liánovitou rostlinu, je potřeba vyvazovat na konstrukce nebo sítě. Jedná se o cizosprašnou rostlinu, proto je nutné ji pro vzájemné opylení pěstovat ve více kusech.

Plodem kiwana je asi 10 cm dlouhá okurka žluté až oranžové barvy. Na svém povrchu má nápadné hrbolky připomínající ostny. Uvnitř plodu se nachází lahodná zelená dužina, s konzistencí podobnou želé, a semínka, která nápadně připomínají semínka okurek. Pěstitelé by pro dosažení úspěchu měli zajistit, aby kiwano mělo dostatek vody a zároveň jej preventivně ochraňovat před plísňovými chorobami. Odměnou jim bude bohatá úroda – na jedné rostlině se může urodit až 300 g plodů.

Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu
  • Africký meloun Kiwano - Cucumis metuliferus - semena - 8 ks
    46 Kč s DPH Skladem
    Africký meloun Kiwano je exotická zelenina, původem z Afriky. Rostlina má liánovitý růst, její výhonky mohou dosahovat délky až několika metrů. Listy i květy jsou podobné okurkám. Plodí oranžové bobule s pichlavými ostny. Velikost plodu je okolo 10 cm. Plody se konzumují v syrovém stavu, přidávají se do salátů, sladkých a slaných pokrmů. Mají vysoký obsah...
Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu

Menu