Noni

Noni 

Semena noni

Zázrak z Havaje, strom života nebo dar z nebes. Tropická rostlina či keř noni získala už spoustu superlativních přízvisek. Dlužno dodat, že všechny zcela oprávněně. Plody této rostliny jsou totiž nesmírně bohaté na vitamíny, stopové prvky nebo antioxidanty. Už před více než 2 000 lety používali tehdejší léčitelé a šamani plody noni pro léčbu celé řady nemocí. Avšak teprve ve 20. století byly pozitivní účinky noni na zdraví člověka oficiálně potvrzeny také na lékařské půdě. Později se podařilo z jinak nepříliš chutných plodů extrahovat džus, který se mohl podávat široké veřejnosti. Dnes už je džus z noni komerčním produktem, který zajišťuje obživu celé řadě farmářů na Havaji, Tahiti a v dalších tropických oblastech. Relativně dostupný je džus také u nás.

Noni lze s úspěchem pěstovat i v našich klimatických podmínkách. Je to vznešená, velmi odolná a nenáročná rostlina, které vyhovuje světlé a slunné stanoviště s dostatkem vláhy. Během zimy ji uchovávejte v interiéru, zimní zahradě nebo skleníku v přibližné teplotě 20 °C. Noni je stálozelená a plodí celoročně. Pokud jí poskytnete vhodné podmínky, může začít plodit už ve druhém nebo třetím roce od výsevu. Pohlížejte však na noni zejména jako na okrasnou rostlinu – její celoročně voňavé bílé květy se stanou nádhernou ozdobou vašeho domova.

Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu
  • Noni - Morinda citrifolia - semena - 5 ks
    61 Kč s DPH Skladem
    Noni je exotický keř, pocházející z Jihovýchodní Asie. V přirozených podmínkách dosahuje výšky několika metrů. Je to značně odolná rostlina, kterou lze pěstovat bez obtíží i v našich podmínkách. Květy rostliny jsou smetanově bílé. Plodí zelenožluté bobule, připomínající šišky. Noni je velmi ceněna pro své blahodárné účinky na lidské zdraví. Má...
Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu

Menu