Hroznovec

Hroznovec  

Semena hroznovce

Hroznovec je opadavý tropický keř s plody připomínající naši vinnou révu. Je charakteristickým svým velmi krátkým kmenem, ve volné přírodě dorůstá až 15 metrů výšky. Jeho domovem jsou pláže Latinské Ameriky, kde velmi dobře odolává i silným nárazům větru a nevadí mu ani sůl. Pro tuto svou schopnost je hroznovec někdy označován jako „mořské víno“. Jeho plody lze konzumovat syrové i vařené.

Pěstování hroznovce ze semen je velmi jednoduché. Stačí zasadit do substrátu a nechat klíčit. V létě je možné hroznovec nechat venku, jakmile se ochladí, schovejte jej dovnitř. Rostlina totiž není mrazuvzdorná. Plody hroznovce můžete přímo konzumovat, případně z nich vyrobit šťávu nebo žele. Záleží jen na vás.

Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu
  • 47 Kč s DPH Není skladem
    Mořské víno zvané taky jako hroznovec je opadavý keř s krátkým kmenem a širokou korunou. Pochází z oblasti Karibiku. Mořské víno se jí říká proto, že roste na pobřežích a je odolná proti silnému větru. Jeho plody připomínají naše hroznové víno, mají načervenalou barvu a jsou lesklé. Před dozráním jsou kuličky zelené. Plody nejsou mrazuvzdorné  
Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu

Menu