Pomerančovník

Pomerančovník 

Semena pomerančovníku

Pomeranče jsou nejpěstovanějším citrusovým ovocem. Podle některých údajů tvoří až 70% podíl na světové produkci citrusů. Pocházejí pravděpodobně z jihovýchodní Asie, ale později byly obchodníky dovezeny do Evropy i Ameriky. Dnes se pomerančovníky, vzrostlé stromy dorůstající výšky až 10 metrů, pěstují takřka ve všech subtropických oblastech světa, které jim svým podnebím maximálně vyhovují. Existuje několik desítek druhů pomerančovníku, z nichž některé z nich lze s úspěchem pěstovat i u nás. Pomerančovníky totiž vedle své užitkové funkce mají také funkci dekorativní – jejich nádherné a celoročně voňavé bílé květy příjemně osvěží každou domácnost.

Pro pěstování v našich klimatických podmínkách jsou vhodné např. pomerančovníky zakrslé (Citrus Mitis). Jedná se o malý stromeček dosahující výšky maximálně asi dvou metrů. Během léta jej lze pěstovat venku, v zimě mu vyhovuje teplota okolo 12 °C. Pomerančovník zakrslý doslova miluje přímé slunce, dopřejte mu proto slunné a dostatečně světlé stanoviště. Je vhodné jej uchovávat na stále stejném místě, pomerančovník se jen těžko přizpůsobuje změnám. Zálivku nepřehánějte, v létě stačí zalévat jen mírně, v zimě maximálně dvakrát týdně. Odměnou za vaši práci vám budiž nádherná a voňavá exotická rostlina, která při troše štěstí přinese i sladké pomeranče.

Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu
  • 51 Kč s DPH Skladem
    Exotická rostlina, která se u nás dá pěstovat v bytě. Ve své domovině dorůstá do výšek až kolem 5 metrů. Kvete od jara do podzimu, má bílé květy, které voní až na míle daleko. Špatně snáší změnu prostředí, proto je dobré jej pěstovat jen na jednom místě. Tento druh se pěstuje spíše pro jeho atraktivnost než k plození pomerančů.  
Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu

Menu