Pomerančovník

Pomerančovník 

Semena pomerančovníku

Pomeranče jsou nejpěstovanějším citrusovým ovocem. Podle některých údajů tvoří až 70% podíl na světové produkci citrusů. Pocházejí pravděpodobně z jihovýchodní Asie, ale později byly obchodníky dovezeny do Evropy i Ameriky. Dnes se pomerančovníky, vzrostlé stromy dorůstající výšky až 10 metrů, pěstují takřka ve všech subtropických oblastech světa, které jim svým podnebím maximálně vyhovují. Existuje několik desítek druhů pomerančovníku, z nichž některé z nich lze s úspěchem pěstovat i u nás. Pomerančovníky totiž vedle své užitkové funkce mají také funkci dekorativní – jejich nádherné a celoročně voňavé bílé květy příjemně osvěží každou domácnost.

Pro pěstování v našich klimatických podmínkách jsou vhodné např. pomerančovníky zakrslé (Citrus Mitis). Jedná se o malý stromeček dosahující výšky maximálně asi dvou metrů. Během léta jej lze pěstovat venku, v zimě mu vyhovuje teplota okolo 12 °C. Pomerančovník zakrslý doslova miluje přímé slunce, dopřejte mu proto slunné a dostatečně světlé stanoviště. Je vhodné jej uchovávat na stále stejném místě, pomerančovník se jen těžko přizpůsobuje změnám. Zálivku nepřehánějte, v létě stačí zalévat jen mírně, v zimě maximálně dvakrát týdně. Odměnou za vaši práci vám budiž nádherná a voňavá exotická rostlina, která při troše štěstí přinese i sladké pomeranče.

Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu
  • Pomerančovník zakrslý - Citrus mitis - prodej semen 3 ks
    55 Kč s DPH Není skladem
    Pomerančovník je exotický, stálezelený keř, který v přirozených podmínkách může dorůstat až do výšky 3 – 5 m. U nás se pěstuje jako pokojová rostlina. Kvete od jara do podzimu bílými, nádherně vonícími květy. Rostlina vznikla křížením kumquatu a mandarinky a plodí menší oranžové plody.
Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu

Menu