Kešu oříšky

Kešu oříšky 

Semena kešu ořechů

Kešu oříšky zřejmě není třeba nijak dlouze představovat. Méně známé už je však to, že rostou na stromu s názvem Anacardium occidentale, česky Ledvinovník západní. Tato středně velká dřevina dosahuje výšky asi 12 metrů. Jejím původem je severovýchodní část Jižní Ameriky, ale postupně byla zavlečena i do Indie a dalších tropických oblastí, především do východní Afriky. Ledvinovníku vyhovuje vlhké a horké klima s krátkou periodou sucha, obvykle se nachází jen v nižších polohách do 800 m n. m. Často roste v lesích, podél řek. V klimatických podmínkách mírného pásma je možné jej pěstovat ze semen jako pokojovou dřevinu.

Plodem ledvinovníku je zdužnatělá stopka, která svým tvarem připomíná hrušku. Bývá označována jako kešu-jablko. Teprve na vrcholu tohoto nepravého plodu se nachází drobný plod ledvinovitového tvaru – kešu oříšek. Dospělý strom může za jeden rok vyprodukovat až 50 kg kešu oříšků. Ty jsou pro svou vynikající chuť a vysoký obsah prospěšných nenasycených mastných kyselin, bílkovin, vápníku nebo vitamínů nejen oblíbenou pochoutkou, ale také doporučenou potravinou ze strany lékařů nebo dietologů.

Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu
  • 51 Kč s DPH Není skladem
    Kešu oříšky nebo-li Ledvinovník je strom, který je známý díky svým plodům. Kešu oříšky jsou známé a oblíbené po celém světě. Tento strom dosahuje výšky až 12 metrů. Semena Ledvinovníku obsahují kardol, který se používá na revmatické potíže. Tento strom má zelené listy, oranžové až načervenalé květy, ze kterých se klubou malé kešu oříšky.
Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu

Menu