Paw Paw

Paw Paw 

Semena indiánského banánovníku Paw Paw

Muďoul trojlaločný, Asimina triloba, indiánský banán, banán severu, Hooiser banán, banán chudáka nebo paw paw – tato tropická dřevina má hned několik různých názvů, ale pod všemi se skrývá jeden jediný ovocný strom, který pochází z východního pobřeží Severní Ameriky a do Evropy byl poprvé přivezen kolem roku 1990. Mezi jeho přednosti patří zejména vysoká přizpůsobivost - skvěle snáší klimatické podmínky mírného pásma a lze jej tak bez jakýchkoliv problémů pěstovat i u nás a to dokonce i venku na zahradě. Paw Paw totiž v době vegetačního klidu snáší i velmi silné mrazy okolo -25 °C. Zatím navíc nejsou známi žádní přirození škůdci, kteří by v České republice indiánský banánovník napadali.

Banánovník Paw Paw není nijak náročný ani co se pěstování týče. Je vhodné jej pěstovat na slunném, vlhkém a na živiny bohatém stanovišti. Pouze mladou rostlinu před přímým slunečním svitem chraňte. Ve volné přírodě totiž roste jako podrostová dřevina a mladé stromky proto vyžadují více stínu. Paw Paw je po celou dobu své vegetace velmi dekorativní dřevinou, která navíc plodí chutné plody, připomínající mix ananasu, banánu a manga. Tyto plody obsahují celou řadu vitamínů i minerálních látek.

Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu
  • 63 Kč s DPH Není skladem
    Asimina triloba zvaný Paw Paw pochází z tropů, ale dá se tato rostlina pěstovat i u nás. Má zvláštní vzhled a lahodné plody, které svou chutí připomínají mix banánů a manga nebo ananasu a vanilky. Konzumují se čerstvé, jsou velmi bohaté na vitamíny. 
Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu

Menu