Pimentovník

Pimentovník  

Pimentovník, známý také jako nové koření, pochází ze Střední Ameriky. Jeho přirozeným prostředím jsou tropické deštné lesy. Není mrazuvzdorný, a tak snese jen slabý a krátkodobý pokles teplot pod bod mrazu.

Tenhle strom dorůstá do výšky až 20 metrů, ale lze ho zasadit i do nádoby. V takovém případě vypěstujete menší, zakrslou variantu.

Plody se sklízejí těsně předtím, než dozrají. Poté se musí vysušit na slunci, díky čemuž získají vzhled, který je pro nové koření charakteristický.

Pimentovník má širokou škálu využití. Své uplatnění nachází zejména v kuchyni, kde se přidává do slaných i sladkých jídel. Používá se také při konzervování potravin.

Vonné silice pimentovníku sehrávají důležitou roli při výrobě parfémů a z jeho semen se lisuje olej určený k aromaterapii. Za zmínku stojí i léčivé účinky této rostliny. Pomáhá především při nachlazení a trávicích potížích, zvyšuje krevní tlak a zlepšuje krevní oběh.

Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu
  • Pimentovník lékařský - Pimenta dioca - semena - 4 ks
    67 Kč s DPH Není skladem
    Pimentovník pochází z tropické Střední Ameriky a je častěji znám pod názvem „nové koření“. Přirozeným prostředím tohoto několikametrového stromu jsou tropické deštné lesy. Rostliny dobře snáší velké nadmořské výšky, ale naopak se jim nedaří při poklesu teplot. Pimentovník má své uplatnění v tradiční medicíně, kdy se využívá při nachlazení, trávicích...
Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu

Menu