Lékořice

Lékořice 

Když se řekne slovo lékořice, zřejmě se vám vybaví dětské bonbóny netypické černé barvy. Lékořice je vysoká rostlina s dlouhými kořeny, na níž se v létě objevují květy uspořádané do fialových hroznů.

Václav Neckář v jedné ze svých písní zpívá, že se rozhodl léčit lásku lékořicí. S milostnými problémy vám tato rostlina sice nepomůže, za to vyniká léčivými účinky, které rozhodně stojí za zmínku.

Je močopudná, usnadňuje vykašlávání, přispívá k tvorbě žaludečních šťáv, podporuje imunitu, příznivě působí na psychiku a v boji proti kožním problémům představuje účinnou zbraň. Často bývá součástí doplňků stravy a vyskytuje se také v čajových směsích. Její pěstování je náročné, a tak je vhodná spíše pro zahradníky s bohatými zkušenostmi.

Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu
  • Lékořice lysá - Glycyrrhiza glabra - semena - 4 ks
    58 Kč s DPH Skladem
    Lékořice lysá je 1 – 1,5 m vysoká vytrvalá bylina, která kvete od června do července fialovými květy. Využívá se k dochucování cukrovinek a likérů a je ceněna také pro své léčivé účinky. Usnadňuje odkašlávání, má pozitivní vliv na trávicí ústrojí, podporuje imunitní systém a pomáhá při kožních problémech.
Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu

Menu