Aloe

Aloe camperi – Aloe camperi – semena – 6 ks

1002944

Nové

Aloe camperi je poměrně malá rostlina, původem z oblasti Etiopie. Rostlina se vyznačuje úzkými listy o délce 20 cm a krásnými žlutými a červenými květy.

Jedná se o odolnou rostlinu, uchovávající si v listech dostatek vody.

Více informací

49 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Aloe se pěstuje jako pokojová rostlina. Pro výsev aloe je nejlepší doba na konci jara, kdy teploty dosahují alespoň 21 °C. Doba klíčení je přibližně 4 – 8 týdnů.

Stanoviště by mělo být slunečné s lehkou propustnou zeminou, s příměsí písku. Do substrátu můžete přidat i uleželý kompost. V létě je možné rostlinu přihnojovat 1x za 3 týdny minerálním hnojivem s vyšším obsahem draslíku. V zimě hnojení vynechejte.

Zálivka by měla být pravidelná, ale ne příliš vydatná, aby rostlina nebyla přelitá. Jedná se o sukulentní rostlinu z pouštních oblastí. Vyhovuje ji tedy hlavně propustný a suchý substrát. Nemá ráda vzdušnou vlhkost, průvan a málo světla. V ostatních ohledech je to velice nenáročná rostlina, která Vám dobře poroste i při minimální péči.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:40 - 60 cm
Barva květu:Oranžová, Žlutá
Výsev / výsadba:Duben, Květen
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Vypěstujte si Aloe vera ze semen

Aloe vera je dekorativní a navíc léčivá pokojová rostlina. Jelikož je domovinou Aloe vera nehostinná poušť, vydrží i...

3 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu