Arašíd - podzemnice olejná

Podzemnice olejná - Arachis hypogaea - semena - 3 ks

1002308

Nové

Podzemnice olejná patří mezi jednoleté luštěniny. Rostlina pochází z Jižní Ameriky, kde se pěstuje už přibližně 6 tisíc let. Její žluté květy připomínají květy hrachu.

Jakmile dojde k oplození, začne se květ se semeníkem zavrtávat do země, proto je nutné pěstovat rostlinu v dostatečně lehké půdě a zajistit jí prostor. V zemi se pak vyvine tvrdý lusk, který obsahuje známé arašídy.

Ty jsou plné vitamínů a obsahují tzv. resveratrol, což je látka, která má silné antibakteriální a antioxidační účinky.

Více informací

41 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Podzemnici olejnou lze pěstovat doma, ve skleníku nebo venku na zahradě. Nejlépe se jí ale bude určitě dařit ve skleníku, kde ji můžete zajistit ideální podmínky.

V našich podmínkách je lepší semena předpěstovat, a to asi 2 měsíce před samotnou výsadbou. Semena se před výsevem máčí 48 hodin v teplé vodě. Klíčení trvá 3 – 6 týdnů při teplotě 26 - 28° C. 

Předpěstované sazenice se přesazují na venkovní záhon nejdříve koncem května. Nízké teploty by rostlinu mohly zcela zničit. Teploty by nikdy neměly klesnout pod 20 °C.

Rostlinky vysazujeme 20 – 30 cm od sebe do řádků vzdálených 60 – 70 cm.

Stanoviště by mělo být slunečné s humózní, lehkou půdou, s neutrálním pH a s dobrým zásobením živinami (především draslík a fosfor).

Abyste se dočkaly kvalitních plodů, potřebuje rostlinka alespoň 5 měsíců teplého počasí a dostatečnou závlahu (kromě období květu).

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Barva květu:Žlutá
Výsev / výsadba:Duben, Červen, Květen
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaLetničky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Posledně prohlédnuté

Menu