Begónie

Begónie žlutá plnokvětá převislá - Begonia Pendula maxima - cibuloviny - 2 ks

2000245

Nové

Begónie je vděčná rostlina dosahující max. 30 cm. Potřebuje světlé stanoviště, avšak nesmí být vystavena přímému slunci a vyšším teplotám, dobře snáší pokojovou teplotu. Tato odrůda je převislá a kvete žlutými květy po celé léto až do prvních mrazů. 

Tato cibulovina má dužnatý stonek, což znamená, že se snadno láme. Begónii žlutou musíte každý rok vypěstovat z hlíz, které v zimě přezimovávaly nasucho. Na podzim, s prvními mrazy vyjmeme cibulky ze země. Necháme je vyschnout a poté je uložíme do krabice s vlhkou rašelinou. Ideální je skladovat hlízy při teplotě 6°C - při vyšších teplotách mohou začít rašit. 

Jací škůdci napadají begónie? 

Velmi zřídka je napadají třásněnky a roztoči. Doporučujeme odstraňovat odkvetlé květy a odumřelé listy jako prevenci. Pokud se i přesto objeví, doporučujeme použít Biool - koupíte při kliknutí ZDE.

Více informací

55 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

pěstování: udržování vlhkosti substrátu, odstraňování odkvetlé a zavadající části k podpoře vývinu poupat a zamezení chorob rostliny, pravidelné přihnojování od jara do podzimu 1x 7-14 dnů; přesazování: jarní měsíce nebo po odkvetení, před přesazováním  nechat rostliny mírně zavadnout, aby nebyly křehké; substrát: kyprý, humózní s pH okolo 6, příp. hotové substráty

 
Detailní informace
Výška:25 - 45 cm
Doba květu:Září, Červen, Červenec, Říjen
Barva květu:Žlutá
Výsev / výsadba:Březen, Duben, Únor
Typ begóniePřevislé
 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

 
Jak na přezimování?

Jak na přezimování begónii?

V září omezíme zálivku, aby se hlízy postupně zatáhly a byly připraveny na úschovu. Po proschnutí hlízy důkladně prohlédneme, ty zdravé oddělíme od těch s různými fleky či jinými vadami. 

Poté cibulky můžeme buď zabalit do novin a dát do papírové krabice a poté uložit např. do suché garáže či sklepa, kde teplota nepřesahuje 15 stupňů. 

Druhou možností je hlízy vložit do suché rašeliny a očky nahoru. 

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu