Begónie

Begónie bílá plnokvětá převislá - Begonia pendula - cibuloviny - 2 ks

2000247

Nové

Begónii bílou je nutné každý rok vypěstovat z hlíz, které v zimě přezimovávaly nasucho, znovu. Vyžaduje světlé stanoviště, snáší dobře pokojovou teplotu, ale ne přímé slunce a vyšší teploty, které snižují trvanlivost jejich květů. Begónie bílá má dužnatý stonek s tendencí se snadno lámat.

Jedná se o převislou odrůdu s plnokvětými květy. 

Více informací

49 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

výsadba: cibulky nejdříve namočit do vody; pěstování:  udržování vlhkosti substrátu, zalévání pouze odraženou vodu, odstraňování odkvetlé a zavadající části k podpoře vývinu poupat a zamezení chorob rostliny, pravidelné přihnojování od jara do podzimu 1x 7-14 dnů; přesazování: jarní měsíce nebo po odkvetení, před přesazováním  nechat rostliny mírně zavadnout, aby nebyly křehké; substrát: kyprý, humózní s pH okolo 6, příp. hotové substráty

 
Detailní informace
Výška:25 - 45 cm
Doba květu:Září
Barva květu:Bílá
Výsev / výsadba:Březen
Typ begóniePřevislé
 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

 
Jak na přezimování?

Jak na přezimování begónii?

V září omezíme zálivku, aby se hlízy postupně zatáhly a byly připraveny na úschovu. Po proschnutí hlízy důkladně prohlédneme, ty zdravé oddělíme od těch s různými fleky či jinými vadami. 

Poté cibulky můžeme buď zabalit do novin a dát do papírové krabice a poté uložit např. do suché garáže či sklepa, kde teplota nepřesahuje 15 stupňů. 

Druhou možností je hlízy vložit do suché rašeliny a očky nahoru. 

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu