Begónie

Begónie plnokvětá červená - Begonia pendula - cibuloviny - 2 ks

2000249

Nové

Begónie plnokvětá červená je plnokvětá odrůda,  dosahující výšky až 15 cm, vhodná k pěstování v truhlíku či na záhonku. Jedná se o odrůdu s pouze převislými květy.  

Begónie jsou velice vděčné. Téměř bez práce nám pokvetou od června až do prvních mrazů. Begónie doporučujeme pěstovat na stinném stanovišti. 

Více informací

49 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

výsadba: před samotnou výsadbou cibulky namočit na pár hodin do vody; pěstování: udržování vlhkosti substrátu, zalévání pouze odraženou vodu, odstraňování odkvetlé a zavadající části k podpoře vývinu poupat a zamezení chorob rostliny, pravidelné přihnojování od jara do podzimu 1x 7-14 dnů; přesazování: jarní měsíce nebo po odkvetení, před přesazováním  nechat rostliny mírně zavadnout, aby nebyly křehké; substrát: kyprý, humózní s pH okolo 6, příp. hotové substráty

 
Detailní informace
Výška:25 - 45 cm
Doba květu:Červen, Červenec, Srpen, Září, Říjen
Barva květu:Červená
Výsev / výsadba:Březen, Únor, Duben
Typ begóniePřevislé
 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

 
Jak na přezimování?

Jak na přezimování begónii?

V září omezíme zálivku, aby se hlízy postupně zatáhly a byly připraveny na úschovu. Po proschnutí hlízy důkladně prohlédneme, ty zdravé oddělíme od těch s různými fleky či jinými vadami. 

Poté cibulky můžeme buď zabalit do novin a dát do papírové krabice a poté uložit např. do suché garáže či sklepa, kde teplota nepřesahuje 15 stupňů. 

Druhou možností je hlízy vložit do suché rašeliny a očky nahoru. 

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu