Begónie

Begónie plnokvětá červená - Begonia pendula - cibuloviny - 2 ks

2000249

Nové

Jedná se o plnokvětou odrůdu, dosahující výšky 15 - 20 cm. Díky svému nízkému vzrůstu je vhodná především k pěstování v truhlíku či květináči. Jedná se o odrůdu s převislými květy.  

Begónie jsou velice vděčné. Téměř bez práce Vám pokvetou od června až do prvních mrazů. 

Velikost cibulky: 6/+

Více informací

54 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem
 
Návod

Cibulky begónií se vysazují v únoru či březnu do mělkých nádob a uchovávají v místnosti s teplotou 15 – 20 °C. Před výsadbou se doporučuje je několik hodin máčet ve vlažné vodě. Naklíčení hlízy se přesazují do nádob s rašelinou. Dobré je na dno nádoby dát dostatečnou drenáž, aby půda nebyla přemokřená a nedocházelo k zahnívání kořenů. Rostliny v této fázi nepotřebují přílišné světlo, ale prospívá jim vyšší vzdušná vlhkost. Stejně tak substrát udržujte stále vlhký. V těchto podmínkách se rostliny nechávají až do doby, kdy mají min. 4 pravé listy.

Na venkovní stanoviště se rostliny přesazují až koncem května, kdy nehrozí ranní mrazy. Vyhovuje jim polostinné nebo stinné stanoviště, chráněné před větrem. Půda by měla být kyprá, humózní, mírně kyselá a stále vlhká.

Rostliny se pravidelně přihnojují od jara do léta hnojivem, podporujícím kvetení. Hnojení se omezuje až koncem léta, kdy je potřeba begónie připravit na přezimování.

Před příchodem prvních mrazíků se hlízy vyjmou ze země, očistí a nechají zaschnout. Uchovávají se v nádobě s vlhkou rašelinou při teplotě okolo 6 °C.

 
Detailní informace
Stanoviště:Polostinné, Stinné
Výška:5 - 25 cm
Doba květu:Červen, Srpen, Červenec, Září
Barva květu:Červená
Výsev / výsadba:Březen, Únor
Vegetační dobaTrvalky
Typ begóniePřevislé
 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

 
Jak na přezimování?

Jak na přezimování begónii?

V září omezíme zálivku, aby se hlízy postupně zatáhly a byly připraveny na úschovu. Po proschnutí hlízy důkladně prohlédneme, ty zdravé oddělíme od těch s různými fleky či jinými vadami. 

Poté cibulky můžeme buď zabalit do novin a dát do papírové krabice a poté uložit např. do suché garáže či sklepa, kde teplota nepřesahuje 15 stupňů. 

Druhou možností je hlízy vložit do suché rašeliny a očky nahoru. 

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

20 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu