Máte rádi saláty, ale těch klasických už jste přejezeni?

Máte rádi saláty, ale těch klasických už jste přejezeni?

Pokud konzumujete saláty v různých úpravách, určitě vám přijde vhod pár tipů na jejich zpestření. Zeleninový salát na stole potěší nejen svou barevností a chutí, ale vaše tělo bude jásat, neboť vláknina, minerály, kyselina listová a další látky mu velmi prospívají. Méně známé druhy zeleniny mohou být zajímavou alternativou a zpestřením vašeho jídelníčku. A jejich pěstování není vůbec náročné a zvládne ho každý.

Vypěstujte si lebedu

Lebeda není jen plevel. Po jejím ochutnání zjistíte, že tato rostlinka je velmi dobrá a bude i okrasou zahrady, zejména její červená varianta. Listy jsou zářivě červené, poměrně velké. Výška rostliny je kolem 30 cm. Pokud ji ale necháme vykvést, lodyha vyrazí až do výšky kolem metru. Listy jsou podobně jako u ostatních salátů nejchutnější před květem, mají jemnou, spíše neutrální chuť, budou okrasou každé salátové mísy díky své barvě. Lebeda je vhodná i pro tepelnou úpravu, třeba na výborný špenát, který jí můžeme nahradit.

Lahodný dubáček jako alternativa klasického salátu

Salát dubáček, jež někdy se nazývá i „česáček“ má listy podobné dubu. Jak jeho druhý název napovídá, listy jsou určené k průběžnému očesávání. Pokud listy seřízneme pár centimetrů nad zemí, znovu dorůstají a konzumovat je můžeme až do doby, než rostliny vykvetou. Je vyšlechtěno více druhů. Můžeme ho pěstovat ve variantě žlutozelené či hnědočervené, obě dvě jsou dekorativní jak v zahradě, tak i na talíři. Chuť dubáčku připomíná oříšky.

Ideální je do míchaných salátů, dobré jsou i kombinace s rybou – např. lososem, kaprem nebo i se sýrem. Z bylinek k němu můžeme přidávat všechny s česnekovou příchutí: ­

Dubáček brzy vadne, je tedy nutné zpracovat ho co nejdříve po utržení.

Výtečná pozdní listová zelenina – štěrbák

Čekance příbuzný štěrbák je oproti jiným salátům trochu hořký. Pěstovat lze druhy s hladkými nebo kadeřavými listy, zelené i červené. Semena vyséváme od poloviny června do začátku července, dříve by trpěl nedostatkem tepla. Později vysetý by nestačil vytvořit dost silné rostliny. Přidávat ho můžeme do salátů s pomerančem a jablky, které doplňují jeho nahořklou chuť. Dobrý bude i s rajčaty, paprikou, cibulí, mrkví a sýrem. Z bylinek může být doplněn bazalkou, koprem, yzopem. Štěrbák je možné zapékat se sýrem nebo podávat osmažený na másle jako přílohu k masu.

„Kromě klasického salátu můžete ve vaší zahrádce pěstovat velké množství nejrůznějších odrůd listové zeleniny. Při správném výběru si zajistíte celoroční přísun vitamínů."

Barborka – oblíbená bylinka našich babiček

Stejně jako lebeda je barborka považována spíše za plevel. Jde o salátovou bylinku našich babiček a prababiček. Dříve byla v každé zahrádce a ještě dnes ji najdeme i ve volné přírodě. Je to trvalka (někdy i dvouletá), první rok tvoří přízemní růžici listů, druhý rok vykvétá žlutými květy. Je nápadně podobná hořčici nebo řepce. Množí se samovýsevem, takže stačí zasadit jednou a o úrodu budeme mít postaráno na několik let.

Konzumují se pouze mladé lístky, v květu už se jíst nedá. To ale vůbec nevadí, je to jedna z mála bylinek, kterou můžeme sbírat celou zimu i pod sněhem. Nejlahodnější je od listopadu do března. Během zimy tak nepřijdeme o cenné vitamíny. Listy jsou pikantní chuti, ostřejší, trochu nakyslé, v míchaných salátech však velmi dobré.

Napsáno dne: 2021-01-28 Zelenina 1074

Související články

Exotická dřevina, jejíž plody se...

I v našich podmínkách si můžete dopřát trochu exotiky

Prastará léčivka, která u nás...

Pěstujeme tradiční druhy rostlin

Máte-li založené vřesoviště,...

Brusinky jsou odolné a vhodně doplní venkovní záhony

Vyhledávání v našich článcích

Kategorie našich článků

Menu