×
Hledat v našem blogu

Sázíme a pěstujeme: topinambur

Je původem z Mexika, z území indiánského kmene Topinambus, do Evropy se dostal až po objevení Ameriky. Byl oblíbenou potravou Židů, a proto se rostlina nazývá i jako židovské brambory.

Topinambur hlíznatý (Helianthus tuberosus L.) patří mezi rostliny z čeledi hvězdnicovitých, je tak příbuzný sluneč­nici. Dorůstá výšky až tři metry. Listy jsou vstřícné, podlouhle vejčité, drsné. Žluté květy jsou drobnější než květy slunečnice. Hlízy topinamburů jsou podlouhlého, nepravidelného tvaru s četnými hrbolky, na nich jsou očka s puky, mohou být bílé, žluté, růžové nebo červené. Hlízy se vytvářejí v létě a na podzim a dozrávají již v prvním roce. Vzdorují i silným mrazům, proto se mohou nechat přezimovat v půdě. Jsou poměrně snadnou pěstovatelnou netradiční zeleninou, v kuchyni můžeme hlízy zpracovat na mnoho způsobů.

Topinambur je nenáročný na půdu a klimatické podmínky. Hlízy se vysazují časně z jara do hloubky asi 10 cm a do sponu 35 x 35 až 50 x 50 cm, případně se vysazují do jednoduchých nebo zdvojených řad jako ochrana proti větru či jako dočasné živé ploty. Máte-li sadbových hlíz nedostatek, můžete topinambur pěstovat z jednoklíčkové sadby (to znamená, že hlízy rozkrájíte na kousky s jedním očkem a po zaschnutí nasázíte do pařeniště ve sponu 10 x 10 cm, do hloubky 5 cm; jakmile rostlinky dosáhnou výšky 10 cm, vysaďte je na záhon).

Hlízy topinamburů sklízíme od října až do pozdního podzimu, ale i v zimě, když není půda zamrzlá a na jaře. Rostliny vyvrátíte, na povrch půdy se tak dostane většina úrody. Pomoci si můžeme motykou. Topinambury patří mezi takzvané invazivní rostliny, rychle se tedy šíří a za několik let mohou pozemek zaplevelit (aby k tomu nedocházelo, je třeba hlízy a úlomky, které zbyly v půdě, důkladně odstranit). Topinambury se špatně skladují, volně uložené hlízy záhy zasychají a nedají se pak použít jinak, než jako krmení pro zvěř.

I když nejsou na půdy náročné, v půdě dobře vyhnojené chlévským hnojem můžete z metru čtverečního sklidit čtyři až sedm kilogramů hlíz. Nejlepší je sklízet je každoročně, ačkoliv na jednom místě vydrží 4 až 6 let, necháváte-li je v zemi bez přesazení, počítejte s tím, že budou tvořit malé hlízy.

Jsou vynikající zeleninou především pro diabetiky (nehrozí koncentrace cukru v krvi). Obsahují celou řadu organických kyselin, enzymů, stopových prvků i minerálních látek. Pomáhají odvodnění organismu při otocích podobně jako jablka a brambory, jako všechny rostliny s vysokým obsahem betakarotenu jsou dobrou prevencí proti rakovině. Svou chutí připomínají něco mezi bramborami a slunečnicí. Konzumovat se dají upravené různými způsoby: jak zasyrova, protože jsou velmi jemné a chutné, přidávají se do salátů, vaří a používají se jako brambory (mohou se opékat vcelku i na plátky jako chipsy), připravují se z nich polévky. Vaří se jen krátce, protože se snadno rozvaří, nastrouhané rychle hnědnou, pokud je okamžitě neokyselíte citronem nebo octem.

Podobné články

Menu

Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Minimum jsou tři znaky.

Menu

Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Minimum jsou tři znaky.

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se