×
Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Minimum jsou tři znaky.
PPL Parcelshop
Hledat v našem blogu

Kvetoucí pozdně letní záhony. Co na ně vysadit?

Hlavní dobou kvetení těchto záhonů je srpen až září nebo září až říjen. Je to období, kdy již mnoho květin nerozkvétá, je proto důležité dobře zvažovat, jaké druhy do těchto typů záhonů zvolit.
Na srpnových záhonech se postarají v druhé polovině měsíce o pestrou paletu barev například pozdní plamenky, čechravy a hvězdnice, které pokvetou až do září. Tyto rostliny se pěkně doplňují s trvale kvetoucími zápleváky, třapatkami, řebříčky, hlaváči, pryšci a chrpami. V září pak začnou na zahradách kvést další trvalky, jako jsou sasanky, ploštičníky, oměje a podzimní hvězdnice.
Na slunném místě v nepříliš suchých zahradních půdách v tomto období krásně pokvetou rudbekie, phloxy, řebříčky a hvězdnice: Rudbeckia fulgida var. sullivantii ’Goldsturm‘, Aster dumosus ‚Kristina‘, Phlox paniculata ‚Hochgesang‘, Achillea filipendulina ‚Parkers’s Variety a Physostegia virginiana ’Summersnow‘. Tato směsice zastupuje jak vysoké druhy rostlin, tak ty, jež se hodí spíše k okrajům skupinových výsadeb, nebo které jsou určené pro samostatné rozmisťování.


Záhony můžete ladit i do různých barevných kombinací. V růžovo-bílých varietách, na slunném místě, v běžné zahradní půdě, od srpna do října hezky pokvetou rozmanité rostliny. Vybíráme třapatky, hvězdnice a sadec. Svou odolností podpoří Aster novae-angliae kompaktně vyhlížející záhon s Echinaceou purpurea – třapatkou nachovou, dobře známou léčivou rostlinou a tmavolistou odrůdou sadce Eupatorium rugosum. K nim skvěle padne polštářová forma odrůdy Aster dumosus‘ Herbsgruss vom Bresserhof‘.


Dominantou dalšího záhonu může být jedna z okouzlujících odrůd japonských sasanek ‚Königin Charlotte‘ (má velké poloplné květy hedvábně růžového zabarvení a je v záhonu dobře patrná díky vysokým stonkům, na kterých tyto květy rozkvétají). Kombinovat lze s hvězdnicí rozkladitou, Aster divaricatus, která má tmavé drátovité stonky a na jejich koncích se objevují bílé úbory květů. Široce kopinaté listy zmíněné astry rozkladité zahalí holou půdu. Mírně převisajícím svícovitým květenstvím záhon doplní Cimicifuga ramosaploštičník odrůdy ‚Brunette‘, který vás omámí i svou překrásnou vůní.

Tag: sasanka
Podobné články

Menu

Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Minimum jsou tři znaky.

Menu

Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Minimum jsou tři znaky.

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se