Cykasy

Cykas - Dión jedlý - semena - 2 ks

1001130

Nové

Latinský název: Dioon edule

Cykas Dión je druh pocházející z Mexika, lze ho však i v našich podmínkách vypěstovat ze semen. V Mexiku bývá také označována jako Palma de la Virgen neboli panenská palma. Tento strom patří do čeledi kejákovitých a může dorůst do výšky až 4 metrů.

Má úzké ostré listy, které mohou po vyrašení mít světle hnědou karamelovou barvu, ale v průběhu růstu zezelenají. Semene cykasu jedlého jsou uložena v oranžových nebo žlutých slupkách, které slouží k zachování čerstvosti semen. Tyto slupky jsou jedovaté, je třeba s nimi nakládat s velkou opatrností a po manipulaci s nimi je nutné pečlivě si umýt ruce. 

Více informací

44 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak pěstovat rostlinu Cykas Dión ze semen?

Semena cykasu se vysévají tak, že se zastrčí pouze , aby druhá polovina zůstala vidět nad zemí. K pěstování cykasu postačí buď standardní pěstitelský substrát, nebo substrát pro palmy. Musí obsahovat velké množství živin. Semena cykasu klíčí při pokojové teplotě, i když tento proces je u cykasu delší než u jiných rostlin, mějte prosím trpělivost. Doporučujeme použít miniskleník Nino nebo minipařeniště s ventilací, který zachová vyšší teplotu a vlhkost. Je třeba však pravidelně větrat, aby nedošlo k plesnivění semene v půdě.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

3 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu