Cykasy

Cykas japonský - Cykas revoluta - semena - 2 ks

1000106

Nové

Jak již název napovídá, pochází tato rostlina z jižního Japonska. V dnešní době je také rozšířena na jihovýchodě Číny. Roste na vápencových slunečných svazích.

Cykasy japonské jsou dlouhověké rostliny, u některých se stáří odhaduje až na 2000 let.

Rostlina dorůstá do výšky až 5 m, její listy jsou tvrdé a tmavě zelené.

Více informací

53 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Pěstování cykasů je poměrně náročné, ale při dodržení základních pravidel se můžete dočkat vytrvalé rostliny, která bude ozdobou Vašeho domova.

Před výsevem semen je nutné odstranit barevnou slupku, neboť obsahuje látky, které brání vyklíčení. Poté se semeno máčí 48 hodin ve vlažné vodě. Semena zasadíte do substrátu do poloviny jejich velikosti. Nutné je zajistit vlhkost substrátu, vzdušnou vlhkost (90 %) a vysokou teplotu při klíčení (až 30 °C). Tyto podmínky se těžce splňují, proto je vhodné nechat semena klíčit ve vyhřívaném skleníku nebo v minipařeništi doma. Důležité je substrát spařit, aby se zabránilo plesnivění semene. Ideální je nechat klíčit semínka v písku, perlitu nebo v kokosových vláknech. Při klíčení je potřeba velká trpělivost, protože doba klíčení je velmi nepravidelná a pohybuje se v řádech několika týdnů či měsíců.

Cykasy je nutné pěstovat v hlubokém květináči, kdy bude v substrátu zakrytý celý krček kořene. Pěstuje se ve směsi hlíny spojené se štěrkem, perlitem nebo např. antukou. Důležité je, aby byl substrát vysoce propustný. Na dno květináče dejte drenáž ze štěrku, keramzitu či jiného materiálu.

Stanoviště musí být dostatečně slunečné, a to především od jara do podzimu. Dostatek světla zajistí kvalitní listy.

Rostlina dále vyžaduje teplo a pravidelnou zálivku. Od jara ji také přihnojujte, např. Kristalonem na jehličnany.

I přesto, že některé druhy cykasů dobře odolávají nízkým teplotám, i pod bodem mrazu, nedoporučuje se je nechávat přes zimu venku. Je vhodné je pěstovat v místnosti při teplotě 2 – 10 °C. V zimě snižte zálivku a vynechejte hnojení. Pokud se stane, že v zimě začne cykas vytvářet nové listy, pak je nutné přenést ho do místnosti s dostatkem světla, aby se listy nedeformovaly.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Cykasy a jejich pěstování ze semen

Jak správně sázet semínka cykasů? Přečtěte si jak na to!

3 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu