Datlovník

Datlovník z Kašmíru - Phoenix loureiroi - semena - 3 ks

1001324

Nové

Tento druh datlovníku pochází z jihovýchodní Asie, kde roste na travnatých svazích a to až do nadmořské výšky 1 700 m. Rostlina v přirozeném prostředí dorůstá do výšky cca 4 m. Listy jsou velké až 2 m.

U nás se pěstuje jako pokojová nebo přenosná rostlina.

Rostlina je mrazuvzdorná.

Více informací

36 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Datlovník se pěstuje poměrně jednoduše, pro jeho úspěšný růst nepotřebujete žádné zvláštní podmínky. Pěstuje se jako pokojová rostlina, příp. jej přes léto můžete letnit na balkóně nebo v zahradě.

Semena se vysévají nejčastěji v březnu. Povrch semínka se lehce naruší pilníkem a poté se semeno máčí několik dní ve vlažné vodě. Jakmile semena začnou bobtnat, je čas na výsadbu. Hloubka výsevu je asi 1,5 cm. Doba klíčení je při dobrých podmínkách 2–3 měsíce, někdy může trvat až 6 měsíců.

Stanoviště datlovníku by mělo být slunečné se substrátem složeným z rašeliny a písku. Teplota pro pěstování je 20–25 °C, přičemž v zimě by se měla pohybovat kolem 14 °C.

Rostlina potřebuje pravidelnou závlahu a rosení. Substrát nikdy nesmí zcela vyschnout. V době vegetace je možné přihnojovat tekutým hnojivem na palmy.

Pokud chcete pěstovat datlovník pro jeho plody, pak budete asi zklamáni. Datlovník se totiž v našich podmínkách pěstuje převážně jako okrasná pokojová rostlina. Plodí totiž až po 30 letech růstu a ještě je zapotřebí mít samčí a samičí rostlinu.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Výsev / výsadba:Březen
MrazuvzdornostAno
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

1 další produkt ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu