Datlovník

Datlovník z Laosu - Phoenix roebelenii - semena - 3 ks

1000818

Nové

Jedná se o mrazuvzdornou a odolnou rostlinu, která je v našem prostředí pěstována zejména jako dlouhověká pokojová rostlina.

Tento druh datlovníku pochází z oblasti Laosu, Thajska a Vietnamu. Dorůstá do výšky 1,5 – 3 m a jeho listy jsou dlouhé od 60 do 120 cm.

V dnešní době je tento typ rozšířen i v oblasti Středomoří, kde bez problému odolává i chladnějším zimám.

Více informací

37 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Datlovník se pěstuje poměrně jednoduše, pro jeho úspěšný růst nepotřebujete žádné zvláštní podmínky. Pěstuje se jako pokojová rostlina, příp. jej přes léto můžete letnit na balkóně nebo v zahradě.

Semena se vysévají nejčastěji v březnu. Povrch semínka se lehce naruší pilníkem a poté se semeno máčí několik dní ve vlažné vodě. Jakmile semena začnou bobtnat, je čas na výsadbu. Hloubka výsevu je asi 1,5 cm. Doba klíčení je při dobrých podmínkách 2 – 3 měsíce, někdy může trvat až 6 měsíců.

Stanoviště datlovníku by mělo být slunečné se substrátem složeným z rašeliny a písku. Teplota pro pěstování je 20 – 25 °C, přičemž v zimě by se měla pohybovat kolem 14 °C.

Rostlina potřebuje pravidelnou závlahu a rosení. Substrát nikdy nesmí zcela vyschnout. V době vegetace je možné přihnojovat tekutým hnojivem na palmy.

Pokud chcete pěstovat datlovník pro jeho plody, pak budete asi zklamáni. Datlovník se totiž v našich podmínkách pěstuje převážně jako okrasná pokojová rostlina. Plodí totiž až po 30 letech růstu a ještě je zapotřebí mít samčí a samičí rostlinu.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Výsev / výsadba:Březen
MrazuvzdornostAno
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

1 další produkt ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu