Durman

Durman krémový - Brugmansia arborea - semena - 5 ks

1003612

Nové

Jedná se o exotickou rostlinu, původem z Jižní Ameriky, kde je využívána při tradičních rituálech. Někdy se jí také říká „andělské trumpety“, neboť krásné velké květy krémové barvy opravdu působí úchvatným dojmem.

Keř dorůstá do výšky asi 2,5 m, zdobí ho 20 cm dlouhé květy, které kvetou od července až do září.

U nás se pěstuje nejčastěji doma jako pokojová rostlina.

Více informací

41 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena durmanu se mohou vysévat doma již od ledna, doba klíčení je 1 – 2 měsíce. Před výsevem je vhodné provést studenou stratifikaci v lednici po dobu 4 týdnů. Semena se vysévají na povrch substrátu.

Aby rostliny dobře kvetly, vyžadují dostatek živin a vláhy. Stanoviště by mělo být slunečné s výživnou, humózní a propustnou zeminou.

Důležité je rostliny pravidelně přihnojovat. Zálivka by měla být taktéž pravidelná a dostatečná, ovšem pozor na přílišné přemokření substrátu, které by mohlo způsobit uhnívání kořenového systému.

Před prvními mrazíky je potřeba rostliny přemístit do místnosti. Buď je můžete uchovávat při teplotě 5 – 10 °C a minimální zálivce. V těchto podmínkách rostlina shodí listy. Nebo je uchovejte při teplotě do 15 °C ve světlejší místnosti a pravidelné zálivce, kdy ke ztrátě listů nedojde.

V květnu se doporučuje rostliny pravidelně přesazovat – mladé rostlinky každý rok, starší pak jednou za 3 – 4 roky.

Durman je prudce jedovatý! Je nutné být opatrný jak při manipulaci s ním, tak zabránit dětem a zvířatům v přístupu k těmto rostlinám.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné, Polostinné
Výška:120 a více
Doba květu:Červenec, Září, Srpen
Barva květu:Bílá
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky
 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

4 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu