Exotické okrasné

Netýkavka - Mimóza semínka - Mimosa pudica - 5 ks

1000108

Nové

Citlivka stydlivá je kuriózní masožravá rostlina, která je známá a oblíbená především proto, že je možné pouhým okem zachytit pohyb jejích listů. Tento jev je označován jako "seismonastie" a dochází k němu vlivem mechanického podráždění. Druhým způsobem pohybu je svinutí listů na noc.

Rostlina má zpeřené listy s tmavě zelenou barvou a květy, které připomínají střapce a jsou umístěné vždy na konci větviček.

Rostlina není mrazuvzdorná!

Více informací

62 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Před samotným výsevem doporučujeme semena namočit do teplé vody. Semena vyséváme do hloubky 0,5 cm, květináč zakryjeme fólii pro vyšší vlhkost. Jakmile uvidíme první klíčky, fólii musíme odstranit. 

Stanoviště by mělo být slunečné s teplotou kolem 25°C. Klíčení je nepravidelné, většinou trvá kolem 4 týdnů ale může trvat i několik měsíců. 

 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu