Jahodník

Novinka

Jahodník měsíční Yellow Wonder - Fragaria vesca - semena - 0,1 g

1001209

Nové

Jahodník žlutý je relativně nová odrůda stále plodícího jahodníku, produkující sladké, velmi aromatické plody až ke konci krátké jahodové sezóny. 

Když jsou plody malé, jsou zelenobílé, ve zralosti zbělají. 

Plody jsou měkké, musí se zkonzumovat hned, nejsou vhodné k přepravě. 

V prvním roce plodí až na podzim. Rostlina nevytváří šlahouny, jako běžné odrůdy jahod. 

Odrůda vhodná pro pěstování v truhlících či květináčích na balkóně či terase. Je to mrazuvzdorná rostlina. 

Více informací

24 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena jahodníku se vysévají koncem zimy do spařeného výsevního substrátu, smíchaného s perlitem. Příp. je možné po oteplení (koncem dubna) vysévat přímo na venkovní záhon. Předpěstování sadby je ale určitě výhodnější.

Semena se vysévají mělce, jen lehce se přihnou zeminou. Počítejte s delší dobou klíčení, až 3 týdny. Sazenice je potřeba dvakrát přepíchat. Poprvé v době, kdy mají první pravé listy (cca 4 – 6 týdnů od výsevu). Ven se vysazují silné rostliny s 5 listy, a to v nejdříve v dubnu (až do léta). Vše záleží na aktuálním počasí. Doporučuje se první květy vyštipovat, aby rostlina dostatečně zesílila.

Jahody se pěstují na slunném stanovišti s hlinitopísčitou půdou, která je dostatečně propustná, neutrální až mírně kyselá. Lze je pěstovat i ve vyšších a chladnějších polohách, kde ale musíte počítat s pozdější sklizní. Jahody sázíme do sponu 20 – 40 x 50 – 70 cm (podle robustnosti odrůdy). Jahody vyžadují dostatečnou zálivku, spíše vydatnou, než průběžné kropení. Často se kolem sazenic pokládá fólie nebo netkaná textilie, která udržuje teplou a vlhkou půdu a zabraňuje působení škůdců.

Sklizené jahody je nutné v krátkém čase zpracovat. Dlouhodobě vydrží pouze zmrazené či konzervované plody.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:10 - 20 cm
Doba květu:Červen, Červenec, Srpen, Září
Výsev / výsadba:Březen, Duben
VýjimečnostiVýrazná vůně
Barva ploduBílá, Žlutá
MrazuvzdornostAno
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníVenku
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

7 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu