Jedle

Jedle Pindrow - Abies Pindrow - semena - 8 ks

1001220

Nové

Jedle Pindrow, nebo také jedle západohimalájská, je stálezelený jehličnatý strom původem z Asie. Dorůstá do výšky až 60 m a vyskytuje se ve vyšších nadmořských výškách. Vyhovuje mu studené klima s větším množstvím srážek.

Jedle Pindrow je mrazuvzdorná do -12 °C.

Ve své domovině se jedná o důležitý a dobře dostupný zdroj dřeva.

Více informací

37 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena jedle namočte na 1 den do vody a poté proveďte tzv. studenou stratifikaci po dobu 30 dní při teplotě 4°C. Poté semínka vysaďte do spařeného výsevního substrátu do hloubky 1 – 2 cm. Ideální doba na výsev je na jaře nebo začátkem podzimu.

Rostlině se bude dařit spíše v polostínu a stínu. Půda by měla být hluboká, výživná a dostatečně vlhká. Vhodná je mírně kyselá půda s dostatečnou zásobou humusu.

Zálivka by měla být pravidelná, ale pozor na přílišné přemokření substrátu. Jedle spíše odolá krátkodobému suchu než velmi mokré půdě.

Doba klíčení je cca. 20 - 40 dní, ale klíčení je nepravidelné, proto to může trvat i déle. 

Rostlina je plně mrazuvzdorná.

 
Detailní informace
Stanoviště:Polostinné
Výška:120 a více
MrazuvzdornostAno
Speciální vlastnosti:Mrazuvzdorné
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníVenku
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

3 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu