Kaktusy

Echinokaktus Grusonův - Zlatá koule - Echinocactus grusonii - semena - 8 ks

1000729

Nové

Echinocactus grusonii je často přezdívaný jako Zlatá koule, protože svým tvarem jí vskutku připomíná. Echinokaktus pochází z příkrých vulkanických svahů středního Mexika. Momentálně se v Mexiku nachází pouze kolem 250 rostlin, které jsou ve vážném ohrožení. Ohrožení Echinokaktusů je způsobeno četnými záplavami, ale také nelegálním sběrem těchto ohrožených rostlin.

 

Více informací

58 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Rostlina je jinak velice oblíbená a velmi nenáročná na podnebí. Nejlépe se jí daří se na slunném místě se suchým vzduchem a s výbornou drenáží.


Jak pěstovat Echninokaktus nazývaný Zlatá koule?

Semena položíme na povrch substrátu pro kaktusy a sukulenty. Semena se nezatlačují do substrátu, ale nechají na povrchu. Nejideálnější teplota pro výsev semen kaktusů je pokojová teplota okolo dvaceti stupňů. Květináč zakryjeme igelitovým pytlíkem a umístíme na slunné místo, ne však na přímé slunce.

Kaktusy nemají rádi přemokření. Pokud kaktus přelijeme, musíme nadbytečnou vodu z květináče vylít.

 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

6 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu