Kaktusy

Opuncie - Indiánské fíky - Opuntia compressa - semena - 7 ks

1000833

Nové

Opuncie je mrazuvzdorný kaktus, který se i u nás dá pěstovat celoročně venku, původně však pochází z oblastí od Kanady až po Ohnivou zemi. 

Opuncie plodí lehce načervenalé plody sladké chuti a roste na konci oválných plochých listů s trny.

Více informací

70 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Z plodů je možné konzumovat pouze dužinu, protože pokožka plodů Opuncie je pokryta drobnými chloupky, které jsou pro nestravitelné. Proto se musí pořádně před konzumací očistit.

Opuntia má široké využití. Buď se dají konzumovat jeho plody ještě čerstvé. Nebo je také vhodná na přípravu džusů či alkoholických nápojů. Opuncie se také používá jako umělé sladidlo.

Jak vypěstovat Opuncii ze semen? Nejdříve semínka namočíme na 2 až 3 dny do vody. Poté jsou semínka připravená k vysetí. Vyséváme je na povrch substrátu pro kaktusy. Doba klíčení je individuální, může trvat jeden až dva měsíce.

 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

6 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu