×

Kategorie

Katalpa Fargesova - Catalpa fargesii - semena katalpy - 8 ks

×

Katalpy jsou nádherné opadavé listnaté stromy či keře, které můžete vidět v parcích v obcích či městech podél cest, ale jsou populární také v zahradách, ideálně jako solitéry do menších zahrad, jelikož nedorůstají do velkých výšek.

Odrůda Katalpa Fargesova pochází z Číny, kde bylo objevena poměrně nedávno. Dorůstá do výšky přibližně 8 m, koruna může dosahovat šířky až 6 m. 

Katalpy mají velké srdčité listy, bílá či růžová květenství a dlouhé úzké plody - tobolky. Kvetou od června do července, dobře snáší i pozdní střih. Stromy jsou nenáročné na pěstování, snesou téměř jakékoli podmínky včetně znečištěného ovzduší, potřebují jen nevysychající, vlhkou půdu. Jsou mrazuvzdorné až do -26 °C.

Číst víceShow less
44 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1000541
Přidat k oblíbeným
Popis

Před samotným výsevem je třeba semena namočit do teplé vody na 12–24 hodin. Semena poté vložte do sáčku s vlhkým pískem a uložte je do chladničky na 3–4 týdny, provedete tzv. studenou stratifikaci.

Semena pak vysejte do výsevního substrátu do maximální hloubky 1–2 mm. Substrát udržujte stále vlhký. Stanoviště volíme světlé a teplé, ale ne na přímém slunci. Semena začnou klíčit přibližně za 1–2 týdny v závislosti na pěstebních podmínkách.

Mladé rostliny jsou náchylné na chlad, proto doporučujeme na zimu rostliny zakrýt, případně je vysadit na konečné stanoviště až po posledních mrazech.

Katalpy jsou nenáročné na pěstování, vyhovuje jim slunečné, polostinné i stinné stanoviště, avšak na slunečném stanovišti více a rychleji kvetou. Půda může být kyselá, neutrální i zásaditá, jakákoli, která bude udržovat vlhkost a nebude vysychat.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000541

Parametry

Výška:
120 a více
Doba květu:
Červen
Červenec
Barva květu:
Bílá
Růžová
Výsev / výsadba:
Celoročně
Mrazuvzdornost
Ano
Nejčastější dotazy
Podobné zboží

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se