Krokusy

Krokusy cibule - Krokus Specious - podzimní krokusy - 3 ks

2000318

Nové

Podzimní cibulky krokusů Specious  kvetou fialovou barvou. Cibulky jsou malé, velikosti 5/+.

Výhodou krokusů je fakt, že po odkvětu můžeme cibulky nechat v zemině, další rok se nám rozmnoží. Hodí se do skalky, jelikož dosahují max. 10 cm.

Kvetou ještě na podzim, těsně před zimou! Takže pokud si chcete užít ještě před prvním sněhem kvítky krokusů, je nutné si vybírat podzimní odrůdy krokusů. Krokusy podzimní rostou velmi rychle. 

Více informací

39 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem
 
Návod

Cibulky podzimních odrůd krokusů, tzn. že pokvetou ještě na podzim, je nutné vysazovat o trochu dříve než běžné odrůdy. Ideální doba je měsíc srpen až září. Stanoviště pro podzimní krokusy zvolíme slunečné. Dají se také vysazovat do trávníku. 

Před samotnou výsadbou je nutné provést úpravu půdy. Dobře prokypřit na výšku rýče a pohnojit kompostem. 

Ideální hloubka výsadby je 6- 10 cm a 5 cm od sebe. Doporučujeme pravidelně přihnojovat např. tekutým hnojivem na cibuloviny Kapka. 

Co dělat s cibulkami po odkvětu?

Většina z nás nechává cibulky po odkvětu na stanovišti pro příští rok. Pokud je vyndáme a uchováme v chladu a temnu, zabráníme tak možným chorobám, které potencionálně mohou cibulky napadnout. Cibulky vyndáváme po odumření listů, očistíme, vysušíme a uložíme. 

 
Detailní informace
Výška:5 - 25 cm
Doba květu:Listopad, Říjen
Barva květu:Fialová
Výsev / výsadba:Srpen, Říjen, Září
Roční období kveteníKvetoucí na podzim
 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

 
Druhy krokusů

Jarní a podzimní krokusy - víte, že existují?

Jarní krokusy, které kvetou standardně na jaře, zná snad každý. Ale ne úplně každý ví, že existují také krokusy podzimní, kvetoucí na podzim. Ideální hloubka výsadby je 6 - 10 cm a důležité je, vysazovat cibulky klíčky nahoru. Kvetou již od začátku února.

Podzimní krokusy: preferují slunečné stanoviště a sázíme je již v srpnu do dobře propustné půdy. Kvetou již během září až listopadu drobnými kvítky a výhodou je, že jsou velice otužilé. 

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

20 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu