Krokusy

Novinka

Krokus Goldilocks - Crocus chrysanthus - cibuloviny - 3 ks

2000198

Nové

Jedná se o nenáročnou odrůdu krokusu, která se vyznačuje svými nádhernými zlato - žlutými květy. 

Rostlina je nižšího vzrůstu, přibližně 10 - 15 cm, hodí se k pěstování ve skalkách. Květy se otevírají pouze za slunečných dní, v noci a v dešti zůstávají uzavřené. 

Květy se objevují od února do března, respektive, ihned po skončení zimy. 

Velikost cibulek 5/7

Více informací

38 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Cibulky se vysazují na podzim do hloubky 7 - 10 cm. Je dobré počkat s výsadbou až na konec října, kdy ubývá přirozených škůdců. Před samotnou výsadbou je potřeba půdu dobře prokypřit, zbavit plevele a pohnojit uloženým kompostem. Půdu pro tyto cibuloviny nehnojíme chlévskou mrvou. Každoročně půdu přihnojujte kompostem, můžete přidat i ledek amonný, který se ovšem nesmí dotýkat listů.

Stanoviště by mělo být slunečné, aby rostliny dobře kvetly. S kvetením krokusy počkají až na první teplé dny, kdy je půda dobře prohřátá. Chladné počasí krokusům nevadí, snesou i teploty -5 °C.

Co dělat s cibulkami po odkvětu?

Pokud chceme mít další rok stejnou kvalitu květů, bude nutné cibulky vyndat. Ideální doba je koncem června, jakmile se cibulky zatáhnou. Dobře je očistíme, usušíme a uložíme do tmavé a chladné místnosti. Na podzim je opět vysadíme na záhon.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:0 - 20 cm
Doba květu:Únor, Březen
Barva květu:Žlutá
Výsev / výsadba:Říjen, Září, Listopad
Vegetační dobaTrvalky
Roční období kveteníKvetoucí na jaře
 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

 
Druhy krokusů

Jarní a podzimní krokusy - víte, že existují?

Jarní krokusy, které kvetou standardně na jaře, zná snad každý. Ale ne úplně každý ví, že existují také krokusy podzimní, kvetoucí na podzim. Ideální hloubka výsadby je 6 - 10 cm a důležité je, vysazovat cibulky klíčky nahoru. Kvetou již od začátku února.

Podzimní krokusy: preferují slunečné stanoviště a sázíme je již v srpnu do dobře propustné půdy. Kvetou již během září až listopadu drobnými kvítky a výhodou je, že jsou velice otužilé. 

Související produkty

24 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu