Květák

Květák raný Erfurter Zwerg - Brassica oleracea var. botrytis - semena - 0,5 g

1003141

Nové

Jedná se o ranou odrůdu čistě bílého květáku. Růžice je pevná, středně velká.

Květák má v naší kuchyni své nezastupitelné místo a těší se obecně velké oblibě. Obsahuje minimum kalorií, takže se využívá při redukčních dietách. Kromě toho urychluje vylučování přebytečné vody z tkání. Má příznivý vliv na oběhovou a trávicí soustavu a působí jako prevence nádorových onemocnění.

Vegetační doba je 55 – 60 dní.

Balení o hmotnosti 0,3 g obsahuje přibližně 100 ks semen.

Více informací

16 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

S předpěstováním semen květáku je dobré začít již v průběhu března. Ideální je pěstování ve vytápěném skleníku. Pokud byste chtěli rostlinky pěstovat v domácím prostředí, začněte již o měsíc dříve. Teplota ke klíčení je 15 - 20 °C.

Sazeničky se přesazují v druhé polovině května na dostatečně osvětlené stanoviště (nikoliv přímé slunce). Také polostín nebo stín nedělá této rostlině dobře a zpomaluje její růst.

Půda by měla být středně těžká, řádně vyhnojená, s dostatkem vláhy. Není dobré využívat půdy, kde v předchozích letech rostla jiná brukvovitá zelenina (např. zelí, kapusta, kedlubny apod.). Květák potřebuje dostatek manganu, hořčíku, bóru a molybdenu. Je proto nutné prohnojit půdu vícesložkovým hnojivem (např. Cererit). Pro lepší růst kořenů můžete do půdy zapravit posekanou trávu. Ideální spon je 50 x 40 cm.

Květák vyžaduje dostatečnou zálivku, nejlépe každý den.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výsev / výsadba:Březen
OdrůdaNehybridní
 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

4 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu