Listnaté stromy, keře

Akácie - Acacia mangium - semena - 8 ks

1001246

Nové

Akácie je rostlina původem z Austrálie a Nové Guineje. Ve své domovině dorůstá do výšky 25 – 35 m a obývá nejčastěji vlhké nížinné tropické lesy. U nás je pěstována jako teplomilná pokojová rostlina.

Akácie nabízí všestranné využití - je ceněna pro své léčivé účinky, květy se využívají do parfémů a její dřevo se s oblibou používá k výrobě nábytku.

Více informací

36 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Před výsevem se semena akácie máčí 24 hodin v teplé vodě. Následně se vysévají do propustného, lehkého substrátu. Doba klíčení je přibližně 4 – 8 týdnů.

Stanoviště by mělo být slunečné a vzdušné. Rostlina má ráda vydatnou zálivku, hlavně přes letní období. Na zimu se zálivka omezuje.

Akácie se pěstují jako přenosné či pokojové rostliny. Na zimu je vždy nutné přemístit rostlinu do světlé a chladné místnosti s teplotou 8 – 15 °C.

 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu