Mrkev

Mrkev Purple Haze - Daucus carota - semena - 0,1 g

1001207

Nové

Mrkev Purple Haze je velmi zajímavou odrůdou s úžasnou chutí a především netradiční barvou. Velké oblibě se těší v Asii, v našich podmínkách není zatím tolik rozšířena. Kořeny jsou až 22 cm dlouhé, tmavě fialové až purpurové barvy. Ta je způsobena vysokým obsahem antokyanů, látek, které mají příznivý vliv na lidské zdraví. 

Chuť mrkve Purple Haze je sladká, lehká, a využívá se pro zpestření salátů či jiných zeleninových pokrmů. 

Vegetační doba je přibližně 100 dní.

Balení o hmotnosti 0,1 g obsahuje cca 70 ks semen.

Více informací

40 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Tato zelenina se vysévá přímo na venkovní záhon v průběhu března či dubna. U některých odrůd lze vysévat až na konci jara. Doporučuje se s výsevem vyčkat na dobu, kdy je denní teplota alespoň 7 °C (ideální denní teplota pro pěstování je 16 °C). Hloubka výsevu je 1 – 2 cm. Doporučený spon je 30 x 15 cm. Doba klíčení je 10 – 20 dní (může být i delší).

Stanoviště by mělo být dostatečně slunečné, s neutrální až slabě zásaditou půdou a s dostatkem živin. Mrkev je zelenina druhé tratě, což znamená, že jí nevyhovují čerstvě vyhnojené půdy. Ani průběžné přihnojování během růstu není nutné. Nedoporučuje se také vysévat mrkev na místa, kde v předchozích letech rostla kořenová zelenina.

Semena mrkve vypouští do půdy látky, které omezují růst plevelů. Zároveň ale tyto látky zpomalí i klíčení dalších semen. Proto jako sousední plodinu upřednostněte např. cibuloviny, ředkvičky, rajčata, hrách či kukuřici. Rostlinám dopřejte pravidelnou a dostatečnou zálivku.

Mrkve lze skladovat v chladu a temnu, v místnosti s dobrou cirkulací vzduchu.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výsev / výsadba:Březen, Duben
Barva ploduFialová
 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

23 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu