Netradiční okurky

Hořká okurka / Hořká dýně - Momordica charantia - semena - 3 ks

1003148

Nové

Hořká okurka má svůj původ v jihovýchodní Asii. Z toho důvodu je vhodná pouze pro pěstování ve skleníku, neboť rostlina miluje horko a téměř stoprocentní vzdušnou vlhkost. Je známá také pod názvem karel nebo karavela, který dostala podle typicky zúžené špičky plodu. Plody mohou být 20 – 25 cm dlouhé (ale i drobnější) a jsou typické svou bradavičnatou slupkou. Nejprve jsou zelené, postupně světlají a v průběhu zrání se mohou zbarvit až do oranžové barvy.

Plody jsou bohatým zdrojem kyseliny askorbové a obsahují další množství látek s antioxidačními účinky. Mají také příznivý vliv na hladinu glukózy v krvi, takže se s oblibou využívají při léčbě diabetu

Jak již název napovídá, vyznačuje se tato odrůda hořkou chutí, kterou způsobují semena plodu. Proto je nutné je před kuchyňskou úpravou odstranit a nasolenou okurku nechat vypotit. Poté ji můžete jakkoliv tepelně upravovat. Pokud si zvyknete na její nahořklou chuť, můžete ji v kuchyni využít i v syrovém stavu jako salátovou okurku.

Více informací

51 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jedná se o teplomilnou rostlinu, která se hodí pro pěstování pouze ve skleníku.

S předpěstováním semen se začíná v měsíci dubnu. Je nutné zvolit výživný substrát a mírnou zálivku (přemokření semenům škodí). Semínka sázíme do hloubky 1 – 1,5 cm. Rostliny vyžadují dostatek světla, teplotu okolo 22 °CDoba klíčení je 1 – 2 týdny.

Rostliny přesazujeme do skleníku v průběhu května. Je potřeba zajistit dostatek slunečního svitu a téměř stoprocentní vzdušnou vlhkost. Půda musí být lehká a humózní, s dostatečným obsahem živin. Ideální spon je 50 x 100 cm. V době, kdy začínají okurky kvést a nasazovat první plody, je možné je přihnojovat ledkemdrůbežím trusem nebo speciálními postřiky přímo na listy.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výsev / výsadba:Duben
Barva ploduZelená
DruhNetradiční odrůdy
 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

8 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu