Okrasné zelí

Okrasné zelí Nagoya F1 růžová - Brassica oleracea - semena - 20 ks

1001006

Nové

Tato odrůda je vhodná k pěstování ve venkovních záhonech, ale i v truhlících či květináčích. Rostlina dosahuje výšky asi 35 cm. Hlávky jsou tmavě zelené a při poklesu teplot se jejich střed zbarvuje do sytě růžové.

Zelí není určené ke konzumaci.

Více informací

47 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

S předpěstováním semen můžete začít již v průběhu březnaKlíčení trvá přibližně 1 – 2 týdny při teplotě 18 – 20 °C.

V průběhu května se rostlinky přesazují na venkovní slunečné stanoviště. Druhou variantou je vysévat semínka přímo ven v období května až července – většinou se tak využívá půda po pěstování rychle rostoucí zeleniny (např. ředkviček).

Půda pro okrasné zelí by měla být hlinitopísčitá a humózní. Nikdy by neměla být prohnojena chlévským hnojem, neboť přebytek dusíku by mohl způsobit namrzání rostlin při poklesu teplot a také by mohlo dojít k potlačení vybarvování rostliny. Mladé rostliny je možné přihnojovat tekutými nebo granulovanými hnojivy. Rostliny sázíme do sponu 30 x 30 cm.

Okrasné zelí dobře odolává nízkým teplotám, snese i několik stupňů pod nulou. Vybarvovat se začíná koncem léta, kdy noční teploty klesají pod 10 °C. Svůj dekorativní nádech si zachovává celou zimu. Rostlinám dopřejte dostatečnou zálivku, kterou během nižších teplot omezte. V průběhu mrazů je dobré zálivku zcela vynechat.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výsev / výsadba:Březen
Odrůdahybridní F1
 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

5 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu