Okrasné zelí

Okrasné zelí Sunrise - Brassica oleracea - semena - 20 ks

1002234

Nové

Okrasné zelí Sunrise vytváří oranžové a růžové „květy“ na delším stonku. Ten může mít až 50 cm. Rostlina se vyznačuje dekorativním vzhledem a kompaktním tvarem.

Zelí není určené ke konzumaci, protože má příliš hořkou chuť. Hojně se ale využívá k dekoraci salátů či obložených mís. Kromě toho Vám rozkvetlé růžičky zkrášlí zahradu i v podzimních a zimních měsících.

Více informací

52 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

S předpěstováním semen můžete začít již v průběhu března. Klíčení trvá přibližně 1 – 2 týdny při teplotě 18 – 20 °C.

V průběhu května se rostlinky přesazují na venkovní slunečné stanoviště. Druhou variantou je vysévat semínka přímo ven v období května až července – většinou se tak využívá půda po pěstování rychle rostoucí zeleniny (např. ředkviček).

Půda pro okrasné zelí by měla být hlinitopísčitá a humózní. Nikdy by neměla být prohnojena chlévským hnojem, neboť přebytek dusíku by mohl způsobit namrzání rostlin při poklesu teplot a také by mohlo dojít k potlačení vybarvování rostliny. Mladé rostliny je možné přihnojovat tekutými nebo granulovanými hnojivy. Rostliny sázíme do sponu 30 x 30 cm.

Okrasné zelí dobře odolává nízkým teplotám, snese i několik stupňů pod nulou. Vybarvovat se začíná koncem léta, kdy noční teploty klesají pod 10 °C. Svůj dekorativní nádech si zachovává celou zimu. Rostlinám dopřejte dostatečnou zálivku, kterou během nižších teplot omezte. V průběhu mrazů je dobré zálivku zcela vynechat.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:20 - 50 cm
Výsev / výsadba:Březen
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

7 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu