Ostatní aromatické koření

Lékořice lysá - Glycyrrhiza glabra - semena - 4 ks

1001530

Nové

Lékořice lysá je 1 – 1,5 m vysoká vytrvalá bylina, která kvete od června do července fialovými květy.

Využívá se k dochucování cukrovinek a likérů a je ceněna také pro své léčivé účinky. Usnadňuje odkašlávání, má pozitivní vliv na trávicí ústrojí, podporuje imunitní systém a pomáhá při kožních problémech.

Více informací

58 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Pěstování lékořice ze semen patří ke složitějším a je vhodné spíše pro zkušené zahradníky. Semena doporučujeme vysévat ve skleníku na jaře či na podzim, do hloubky 1 cm. Před samotným výsevem semena namočte na 48 hodin do vody, urychlíte tak dobu klíčení, která trvá poměrně dlouho (až 4 týdny i déle). Ideální teplota ke klíčení je 20 °C.

Lékořici vyhovuje slunečné stanoviště s písčitým a výživným substrátem, který je obohacený o humus a má dostatek vláhy. Jedná se o teplomilnou rostlinu, která nesnese silné mrazy.

Z lékořice se sklízejí kořeny, a to jednou za 3 roky. Ideální doba sklizně je v měsíci říjnu. V roce, kdy chcete sklízet kořen, se doporučuje zaštipovat květní pupeny, aby do vytvářených květů nepřecházela sladkost z kořene. Kořen se suší při teplotě do 35 °C.

 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Příjemná chuť, konejšivá...

Pořádáte sešlost s přáteli nebo oslavu s rodinou a přeženete to s jídlem, protože lákavým dobrotám nešlo odolat? Nyní...

6 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu