Ostatní exotické léčivé rostliny

Jinan dvoulaločný - Ginkgo Biloba - semena - 2 ks

1001008

Nové

Jinan dvoulaločný je listnatý strom, který se přirozeně vyskytuje v oblasti Číny. Ve východní Asii je považován za posvátný strom.

Tato tradiční léčivá rostlina obsahuje 60 flavonoidů, terpenů a organických látek. Jedná se o unikátní rostlinu, která je využívána při poruchách paměti, nedokrvení dolních končetin a při Alzheimerově chorobě. 

Více informací

48 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Výsev semen je možný po celý rok. Nejdříve narušte obal semena např. nožem či pilníkem. Poté semena namočte na 24 hodin do vody. Semena vložte např. do lednice na 30 dní, v písku či ve vatě a proveďte tzv. studenou stratifikaci. Průběžně kontrolujte, jestli semínka nehnijí nebo nejsou příliš suchá. Poté semena vysejte do hlinitopísčitého substrátu. Doba klíčení je přibližně 3 týdny.

Po zapuštění kořene a vyhnání zeleného výhonku sazeničku přesaďte do zahradního substrátu s příměsí písku. Sazeničky vyžadují min. 10 hodin denního světla.

Stanoviště by mělo být slunečné či polostinné. Substrát by měl být propustný a sušší. Rostlina dobře zvládá málo výživné půdy, těžké jílovité, i průmyslem znečištěné prostředí. Jediné, co jí nevyhovuje, je příliš vlhká nebo stále promáčená půda.

Při pěstování jinanu počítejte s dostatkem místa, protože strom může dorůstat do výšky až několika metrů. Průměrný roční přírůstek je okolo 30 cm, ale růst může být i velmi nepravidelný. Plody se objevují až ve věku 35 let.

Rostlina je plně mrazuvzdorná.

 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu