Ostatní exotické léčivé rostliny

Gotu Kola - Centella asiatica - semena - 4 ks

1003244

Nové

Gotu kola neboli také pupečník asijský patří mezi rostlinné adaptogeny. Připisují se mu podobné vlastnosti jako známějšímu ženšenu.

Gotu se pěstuje v našich podmínkách jako pokojová rostlina. Má plazivé převislé šlahouny, takže se jí bude nejlépe dařit v prostorné závěsné nádobě. Pokud bude mít dobré podmínky, odmění se Vám červenými květy.

Gotu příznivě ovlivňuje mozkovou činnost, paměť, zklidňuje záněty, podporuje krevní oběh, přispívá k léčbě kloubních onemocnění, křečových žil atd.

Více informací

60 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Semena se vysévají celoročně doma. Doba klíčení je poměrně dlouhá, 3 – 4 měsíce. Během klíčení umístěte nádobu na světlé a teplé stanoviště.

Rostlina má ráda slunce nebo polostín. Substrát by měl být propustný a hlinitopísčitý.

Gotu je rostlina, která má ráda vlhko. Substrát by neměl být nikdy zcela vyschlý.

V průběhu léta je vhodné rostlinu pravidelně přihnojovat tekutým organickým hnojivem. 

Gotu můžete celoročně pěstovat doma při pokojové teplotě. Nebo je možné ji na zimu umístit do chladné místnosti s teplotou 8 – 15 °C. V tom případě se doporučuje omezit zálivku.

 
Detailní informace
Stanoviště:Polostinné
Barva květu:Červená
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu