Ostatní exotické léčivé rostliny

Citronová tráva - Cymbopogon citratus - semena citrónové trávy - 20 ks

1001844

Nové

Citronová tráva, jinak známá také pod názvy citronela nebo voňatka citronová, je rostlinou původně pocházející z oblasti Cejlonu a jihu Indie.

Rostlina se pěstuje převážně jako pokojová rostlina. Díky své citrónové vůni je používána k dochucování pokrmů, přípravě čajů apod. 

Více informací

46 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena citrónové trávy můžete vysévat celoročně. Semena se pouze lehce zahrnou substrátem. Doba klíčení je 10–20 dní při teplotě 20–22 °C.

Vzhledem k tomu, že se jedná o subtropickou rostlinu, je ideální ji pěstovat celoročně doma jako pokojovku. Je možné ji ale v létě umístit na slunné venkovní místo. Od druhého roku od výsevu ji můžete přemístit i do venkovního záhonu, v tom případě ji ale musíte vždy na zimu umístit do chladné místnosti.

Stanoviště by mělo být co nejsvětlejší se středně těžkým a propustným substrátem. Do květináče umístěte dobrou drenáž. Rostlina by nikdy neměla stát ve vodě. Je nutné ji vždy vydatně zalít a příští zálivku provést až v době, kdy je substrát proschlý.

Přihnojení tato rostlina určitě uvítá.

 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

I v prosinci může být zahrada krásná

Dekorativní rostliny v naší zahradě

Exotické čaje na letní dny

Exotické čaje, návody na čaje, semena rostlin, pochutiny

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu