Ostatní exotické léčivé rostliny

Kananga vonná - Cananga odorata - semena - 4 ks

1001936

Nové

Kananga vonná je až 40 m vysoký strom, který pochází z oblasti tropické Asie (Malajsie, Filipíny, Jáva). V našich podmínkách ji lze vypěstovat pouze ve skleníku nebo zimní zahradě, neboť má velké nároky na teplotu a vlhkost vzduchu.

Pěstuje se zejména pro své krásně vonící květy, jejichž vůni nejčastěji známe pod názvem ylang-ylang.

Silice z této rostliny se využívají ke zmírnění svalového napětí, ke zmírnění depresí a nespavosti a snížení krevního tlaku. Jsou velmi oblíbenou součástí parfémů a jiných kosmetických přípravků.

Více informací

68 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Výsev semen kanangy lze provést kdykoliv během roku. Vzhledem k tomu, že se jedná o rostlinu deštných pralesů, v našem podnebí ji lze pěstovat pouze ve skleníku.

Před výsevem semena namočte a pilníkem narušte jejich obal. Semena je nutné vysít ihned po jejich obdržení, aby došlo k jejich vyklíčení. Doba klíčení je přibližně 6 – 8 týdnů při teplotě 28 – 30 °C. Obecně tato rostlina vyžaduje velmi teplé klima s celoroční teplotou min. 25 °C. Důležitá je taky vlhkost vzduchu a dostatečná závlaha, rostlina by neměla mít výrazně delší období sucha.

Kananga vyžaduje slunné až polostinné stanoviště s humózní, propustnou půdou, která je lehčí a mírně kyselá.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné, Polostinné
Výška:120 a více
Barva květu:Žlutá
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu