Ostatní exotické okrasné

Pepřovec - Schinus molle - semena - 5 ks

1003302

Nové

Pepřovec je stálezelený strom, dorůstající ve své domovině do výšky až 15 m. Pochází z Jižní Ameriky, kde obývá horské savany se značně suchým klimatem.

Dnes se pěstuje v tropech a subtropech celého světa, a to zejména pro své aromatické plody, které se využívají ke kořenění jídel. Listy se používají v tradiční medicíně díky svým antibakteriálním schopnostem.

Rostlina je mrazuvzdorná až do -15 °C. V našich podmínkách se však pěstuje spíše jako pokojovka.

Více informací

41 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena pepřovce nejprve namočte na dva dny do vody a poté je vysaďte do hloubky 0,5 – 1 cm. Doba klíčení je zpravidla 4 – 6 týdnů při teplotě 18 – 24 °C.

Pepřovci se bude dařit na slunečném stanovišti s dobře propustným substrátem. Rostlina se buď pěstuje celoročně doma nebo ji lze umístit ven. Na zimu ji ale doporučujeme umístit do chladné místnosti.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
MrazuvzdornostAno
Vegetační dobaTrvalky
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu