Ostatní exotické okrasné

Taka velkokvětá - Tacca chantrieri - semena - 3 ks

1000731

Nové

Taka pochází z tropických oblastí jihovýchodní Asie. Přirozeným prostředím jsou vlhké lesy a místa poblíž vodních toků.

Tato vytrvalá rostlina se pěstuje zejména pro své nádherné netopýří květy, jejichž barva se pohybuje od tmavě hnědé, přes fialovou až po černou barvu. Květy obsahují nápadné „nitky“.

Plody jsou podlouhlé, sytě oranžové až tmavě rudé barvy.

Více informací

53 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Pěstování této rostliny ze semen není zrovna lehký úkol, klíčení je totiž velmi dlouhé a rostlina potřebuje značné množství péče. Odměnou Vám ale bude opravdu překrásná rostlina.

Nejprve si připravte větší sklenici a do ní udělejte ze špejlí nebo drobných větviček propustný rošt. Na ten dejte několik papírových kapesníčků nebo buničinu a na takto připravené místo vysejte semínka. Na výsev dejte další vrstvu kapesníčků, výsev navlhčete a sklenici překryjte fólií, do které udělejte otvory. Výsev nesmí nikdy vyschnout, ale semínka také nesmí být ponořena ve vodě. Sklenici dejte na teplé místo, plné slunce. Doba klíčení může být 2 měsíce, ale taky až 1 rok. Buďte proto trpěliví.

Kritický moment při pěstování nastává ve chvíli, kdy vyklíčená semínka přesazujete do běžného pěstebního substrátu. Hrozí totiž napadení semínek plísněmi apod. Využijte substrátu pro orchideje či jiné rostliny, smíchejte ho s jemnou kůrou, a trochou kvalitního kompostu. Substrát doporučujeme propařit v mikrovlnné troubě.

Vhodným místem pro pěstování je polostinné místo ve skleníku, kde dosáhnete vlhkého klimatu. V běžném domácím prostředí se rostlina pěstuje zřídka a její kvalita nedosahuje takových výsledků. Vegetační období taky je od dubna do listopadu. V té době by rostlina měla být na teplém místě, pravidelně byste ji měli zalévat a hnojit. Každý rok je pak vhodné rostlinu přesadit do většího květináče. Rostlinu chraňte před přímým sluncem.

Na zimu taku přemístěte do místnosti s teplotou 15–18 °C. Zálivku omezte a hnojení zcela vynechte.

Nedoporučuje se přímý postřik listů.

 
Detailní informace
Stanoviště:Polostinné
Barva květu:Černá
Barva ploduOranžová
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu