Ostatní exotické okrasné

Kleopatřina jehla - Kniphofia Uvaria Tritoma - semena - 4 ks

1000727

Nové

Kniphofie, přezdívaná také jako kleopatřina jehla nebo mnohokvět, je vytrvalá a mrazuvzdorná rostlina, pocházející z Jižní Ameriky.

Zaujme svým výrazným květenstvím, které se skládá z mnoha drobných trubkovitých květů, které společně vytvářejí bohatý hrozen. Květy jsou tmavě červené a přecházejí na vrcholcích do žluté barvy. Díky tomuto zbarvení se rostlina přirovnává k hořící pochodni.

Jedná se o značně statnou rostlinu, s výškou i 1,5 m. Kvete od července do září a její květy lákají včely.

Více informací

54 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena si před samotným výsevem dobře připravte. Nejprve je namočte do vlažné vody a poté je stratifikujte po dobu 60 dní v lednici.

Semena vysévejte na povrch spařeného substrátu, ideálně pro rostliny ze Středomoří. Klíčí 4 týdny až několik měsíců. Teplota by se měla pohybovat mezi 20 a 25 °C.

Vzrostlé rostliny přesaďte na slunečné stanoviště, dobře chráněné před větrem. Půda by měla být propustná, hlinitopísčitá, bohatá na živiny. Doporučuje se vytvořit dobrou drenáž, neboť kniphofie nesnášejí přemokřenou půdu.

Rostliny jsou mrazuvzdorné, před zimou listy mírně seřízněte a svažte do snopu. Hlavní část rostliny zakryjte listím nebo chvojím. Na jaře vrstvu odstraňte a listy sestřihněte.

Rostliny nemají rády přesazování, proto jim vyberte místo, kde budou moci růst i několik let.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:100 - 120 cm
Doba květu:Září
Barva květu:Žlutá
MrazuvzdornostAno
Speciální vlastnosti:Mrazuvzdorné
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníVenku
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu