Ostatní exotické okrasné

Štětkovec - Callistemon citrinus - semena - 10 ks

1000931

Nové

Štětkovec je dekorativní strom, u nás pěstovaný jako pokojová rostlina. Pochází z Austrálie, kde kvete poblíž vodních toků. Vzhledem k jeho velké odolnosti se používá jako ochrana před větrem a dobře snáší i pravidelné záplavy.

V přirozeném prostředí se jedná o několikametrový strom, u nás se dočkáte výšky max. 150 cm. Kvete bohatě dvakrát do roka zajímavými červenými květy. Aby Vám ale vydatně kvetl, je nutné ho na zimu dát do chladné světlé místnosti.

Semena štětkovce jsou velice drobná.

Více informací

48 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Štětkovec se u nás pěstuje jako běžná pokojová rostlina s možným letněním venku. Vysévat ho tedy můžete celoročně. Semena se vysévají na povrch substrátu. Doba klíčení je až 2 měsíce při teplotě 22 - 26 °C.

Rostlině se bude dařit na plném slunci. Substrát by měl být lehký a dobře propustný. Rostlině dopřejte pravidelnou zálivku.

Na zimu je nutné rostlinu dát do chladu, ale na světlé místo. Tím zaručíte, že Vám další rok krásně vykvete.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Barva květu:Červená
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu