Ostatní exotické okrasné

Orchidejový strom - Bauhinia purpurea - semínka - 4 ks

1001017

Nové

Orchidejový strom je stálezelený keř či stromek, pocházející z Indie. Poměrně rychle roste a lze jej lehce vypěstovat také ze semen.

Vytváří růžové květy, podobné právě orchidejím.

V našich podmínkách se pěstuje nejčastěji jako pokojová rostlina s případným letněním venku. Vhodným místem pro pěstování bude také skleník.

Více informací

53 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Před výsevem jemně narušte obal semen pilníkem. Semínka vysejte do hloubky 1 - 2 cm. Doba klíčení je 3 - 4 týdny při teplotě 25 - 28 °C. Pro urychlení klíčení můžete semena před výsevem namočit do vlažné vody.

Této rostlině se bude dařit na slunečném až polostinném stanovišti, chráněném před větrem. Vyžaduje dobře propustnou půdu, ideální bude směs běžného substrátu a rašeliny s dobrou drenáží. Rostlina je tolerantní k suchu a snáší i mírné zasolení.

Orchidejový strom pravidelně zalévejte a v době vegetace hnojte 1x týdně. Růst rostliny podpoříte také rosením.

Pokud rostlinu budete pěstovat venku, pak ji před prvními mrazíky odneste do místnosti s teplotou okolo 15 °C. Vynechte hnojení a omezte zálivku. Na jaře můžete provést řez a po 2 - 3 letech se doporučuje rostliny přesazovat do větší nádoby.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné, Polostinné
Barva květu:Růžová
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Zimní období je na krásu živých květů skoupé

Pár nenáročných pokojovek kvetoucích v zimě se však najde

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu